Dodaj:
Serwis informacyjny
polskiej branży lodziarskiej
Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę.

Więcej informacji w dziale Reklama

750x100px - billboard

Wiadomości

Naleśniki w lodziarniach

09.07.2015 14:47:00
#
Masz zdjęcia do tego artykułu? Prześlij nam
Czym przyciągnąć konsumenta gdy pogoda zniechęca do kupowania lodów? Naleśnik to wyrób co raz częściej poszukiwany również w sezonowych lodziarniach

Sezon letni to najlepszy okres dla branży lodziarskiej, jednak czasami temperatury powietrza krzyżują plany wysokiej sprzedaży lodów. W takim wypadku warto zastanowić się nad czymś nowym, co byłoby w stanie przyciągnąć do nas konsumentów.
Jedną z najlepszych alternatyw jest rozszerzenie oferty o gorące wyroby. Gofry to temat ogólnie znany, jednak bardzo smacznym i ciekawym urozmaiceniem mogą być naleśniki. Można je serwować w różnoraki sposób. Dobrze komponują się z lodami, owocami czy czekoladą. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. W połączeniu ze świeżo zaparzoną kawą z ekspresu naleśniki sprawią, że kubki smakowe naszych klientów oszaleją i skłonią ich do ponownych odwiedzin w naszej lodziarni.

Naleśniki z lodami

Przygotowanie naleśników nie jest czasochłonne, a do ich wytworzenia wystarczą jajka, mąka, mleko i inne składniki. Jeżeli nie możemy w naszym punkcie przechowywać oraz przetwarzać jajek ze względu na brak pozwolenia sanepidu, możemy sięgnąć po gotowy proszek naleśnikowy dostępny na rynku.
Koszty zakupu naleśnikarki nie są wysokie, oscylują w granicach 3 tys. złotych. Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na zasilanie, gdyż na rynku występują naleśnikarki na prąd lub gaz. W punktach gastronomicznych zaleca się korzystanie z naleśnikarek zasilanych gazem ze względu na niższe koszty eksploatacji i większą moc (szybsze przygotowanie produktu). Ważne jest równomierne nagrzewanie się płyty. Naleśnikarka powinna być wykonana z teflonu i pokryta nieprzywierającą powłoką.

Jednym słowem naprawdę warto zainwestować w naleśniki.

 

Oceń artykuł:
31 głosów
Polub portal Lodziarstwo.pl na Facebooku
Komentarze (0)
Brak zdjęcia
Zaloguj się, aby dodać komentarz    Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

 

Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę.

300x100px - rectangle

Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę

300x100px - rectangle

© 2021 Lodziarstwo.pl
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Zgłoś błąd lub sugestię

Jeśli masz jakieś sugestie odnośnie funkcjonowania serwisu lub znalazłeś błąd, wypełnij poniższy formularz.