Dodaj:
Serwis informacyjny
polskiej branży lodziarskiej
Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę.

Więcej informacji w dziale Reklama

750x100px - billboard

Wiadomości

Czy lody z Włoch różnią się od pozostałych?

14.02.2015 14:36:00
Masz zdjęcia do tego artykułu? Prześlij nam
Należy sobie zadać przewrotne pytanie - czy faktycznie istnieje jakaś różnica między lodami włoskimi a innymi lodami? Przecież „gelato” to po prostu włoskie słowo, które oznacza lody.

Jeśli miało się przyjemność odwiedzić piękny kraj jakim są Włochy, prawdopodobnie każdy miał okazję spróbować narodowego specjału jakim są kremowe, pyszne lody. Mało kto jednak potrafi określić, dlaczego akurat lody, którymi zajadamy się we Włoszech są tak wyjątkowe w smaku. Być może to miejscowy klimat wpływa na nasze doznania smakowe...
Odpowiedź jednak jest inna. To tradycyjny sposób przygotowania i receptury zapewnia tę niesamowitą jakość. Włoskie lody posiadają przede wszystkim inną proporcję mleka w stosunku do śmietany. Tym samym zmniejsza się zawartość tłuszczu w lodach (z 10% do około 7%). Kolejną ciekawostką w procesie produkcji lodów włoskich jest napowietrzanie. Niestety, stworzenie prawdziwych lodów włoskich w  warunkach domowych jest raczej niemożliwe. Potrzebna jest bowiem specjalistyczna maszyna do ich produkcji oraz odpowiedni osprzęt, w którym przechowywać należy powstałe lody. Równie istotna jest temperatura samego loda. Powinna być nieco wyższa niż ta, do której przyzwyczailiśmy nasze kubki smakowe. Wyższa temperatura wpływa na intensywność smaku.
Podsumowując, wiemy już na czym polega różnica między lodami włoskimi a tymi, które próbowaliśmy dotychczas. Dlatego jest niemal pewne, że po spróbowaniu pierwszej miareczki takiego smakowitego, kremowego loda sięgniemy za chwilę po drugą.

Oceń artykuł:
19 głosów
Polub portal Lodziarstwo.pl na Facebooku
Komentarze (0)
Brak zdjęcia
Zaloguj się, aby dodać komentarz    Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

 

Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę.

300x100px - rectangle

Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę

300x100px - rectangle

© 2022 Lodziarstwo.pl
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Zgłoś błąd lub sugestię

Jeśli masz jakieś sugestie odnośnie funkcjonowania serwisu lub znalazłeś błąd, wypełnij poniższy formularz.