Dodaj:
Serwis informacyjny
polskiej branży lodziarskiej
Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę.

Więcej informacji w dziale Reklama

750x100px - billboard

Porady

Kupujemy maszynę do lodów! - Nowa czy używana?

10.10.2016 12:06:00
#
Masz zdjęcia do tego artykułu? Prześlij nam
Przed zakupem maszyny do lodów kupujący muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jedne z pierwszych to czy kupować urządzenie nowe czy używane?

Ze względu na specyfikę funkcjonowania maszyn do lodów są one trudne do serwisowania przez zwykłych chłodniarzy czy elektryków. W przypadku bardziej skąplikowanych awarii pomóc może tylko wyspecjalizowany fachowiec lub firma, których niestety na terenie Polski nie ma aż tak wiele. Dlatego odradzamy kupowanie używanych maszyn do lodów bez pewnej gwarancji osobom z nieiwelkim doświadczeniem w branży.
Teoretyczne, duże oszczędności przy zakupie takiego urządzenia bardzo szybko mogą stopnieć w przypadku pojawienia się większego problemu. Koszt części, często ze względu na ich małą dostępność, są bardzo wysokie.
Mało tego jeśli awaria nastąpi podczas ciepłego sezonu, straty z powodu przestoju dodatkowo pognębią pechowca. Istnieje co prawda na rynku wielu oferentów mających na stanie używane maszyny z gwarancją, jednak w takim przypadku warto przed transakcją prześwietlić wiarygodność takiej firmy. "Garażowi" handlarze, dający często nieograniczoną gwarancję w przypadku awarii mogą mieć problemy z zasięgiem w komórce ;).

Osoby, które stać na zakup nowych maszyn mają znacznie łatwiej. W ich przypadku wybór jest prostszy, gdyż na rynku funkcjonuje niewiele firm sprzedających solidne konstrukcje. Nie wliczam tutaj oferentów sprzedających nowe urządzenia tzw. "chińczyki" czyli produkowane w Chinach. O ich małej trwałości i niskiej wydajności wśród lodziarzy krążą już legendy, więc ich zakup od razu odradzamy.
Nowe maszyny oprócz - niestety - wysokiej ceny mają wiele zalet, wśród nich są te podstawowe:
są przygotowane do sezonu oraz posiadają gwarancję (niekiedy nawet 3 letnią!).
Dodatkowym atutem przy zakupie nowych, markowych urządzeń jest możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania, które w przypadku nawet małych firm mają niebagatelne znaczenie.
Różne rodzaje leasingu, dzierżawy z możliwością wykupu to tylko niektóre z nich. Ich dostępność jest co raz łatwiejsza, szczególnie dla maszyn nowych. Warto mieć to na uwadze.

O wyborze którą wybrać spośród dostępnych na rynku postaramy się rozstrzygać w serii testów, które stopniowo będziemy publikować w naszym serwisie. Już teraz zapraszamy do śledzenia naszych testów nowych maszyn do lodów.

Oceń artykuł:
62 głosów
Polub portal Lodziarstwo.pl na Facebooku
Komentarze (1)
Brak zdjęcia
Zaloguj się, aby dodać komentarz • Brak zdjęcia
  Tomaszek / 04.03.2015 14:44
  Z chinolami jest tak, że zaraz po zakupie nowego trzeba by było połowę części z nich wyrzucić i wsadzić solidniejsze. Wtedy mogą sezon lub dwa podziałać.
  100%
  0%
  10 głosów

 

Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę.

300x100px - rectangle

Reklama

To jest miejsce na twoją reklamę

300x100px - rectangle

© 2022 Lodziarstwo.pl
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Zgłoś błąd lub sugestię

Jeśli masz jakieś sugestie odnośnie funkcjonowania serwisu lub znalazłeś błąd, wypełnij poniższy formularz.